Rejestrator IP jest niezwykle ważnym urządzeniem odpowiadającym za monitoring CCTV IP i dlatego Firma ELEMIS DELTA Zakład Profesjonalnej Techniki Wizyjnej oferuje urządzenia IP pochodzące wyłącznie od firm produkujących profesjonalny sprzęt do monitoringu wizyjnego. W efekcie Klienci mogą wybierać spośród wielu różnorodnych rejestratorów typu IKR (Identyfikacja, Kontrola, Rejestracja). Ich podstawowe funkcje to zapisywanie obrazu odbieranego z kamer, kompresowanie nagrań oraz przechowywanie danych na dysku. Rejestrowany obraz ma wysoką rozdzielczość i może być odtwarzany z dowolnej stacji. Kupując rejestrator IP do monitoringu należy upewnić się czy posiada wydajny dysk lub najlepiej kilka dysków, a także czy podczas kompresowania nagrań do mniejszych rozmiarów nie traci się przy tym dobrej rozdzielczości obrazu. Poza tym trzeba wybrać taki model, który obsługę wystarczającą ilość kamer.

ELEMIS DELTA Zakład Profesjonalnej Techniki Wizyjnej zapewnia: fachowe doradztwo techniczne, sporządzenie projektu oraz zrealizowanie usługi montażu rejestratorów, kamer, stacji podglądowych itd. Firma specjalizuje się w tematyce monitoringu CCTV, w związku z tym oferowane przez nią rejestratory kamer cyfrowych charakteryzują się naprawdę doskonałą jakością. Polegając na jej wiedzy i doświadczeniu, każdy Klient ma szansę zaopatrzyć się w najlepiej odpowiadający jego potrzebom sprzęt.

Klienci, którzy zdecydowali się usługi i produkty dostarczane przez ELEMIS DELTA Zakład Profesjonalnej Techniki Wizyjnej, mogą korzystać z dodatkowych funkcji, jakie mają rejestratory CCTV typu IKR. Należy do nich wyodrębnianie obrazu z kamery lub grupy kamer i niezależna jego transmisja do dowolnego miejsca. Żeby mieć dostęp do podglądu w głównej stacji, zdalnego czy mobilnego, a także do przeglądania nagranego materiału trzeba posiadać uprawnienia, gdyż przekaz jest szyfrowany. Rejestratory kamer IP wyposażone są w otwarte interfejsy sieciowe, w związku z tym system monitoringu staje się bardzo uniwersalny, na przykład może zostać połączony z następującymi instalacjami: SSWiN – Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu, KD – Systemy Kontroli Dostępu KD oraz BMS – Systemy zarządzania budynkiem. Propozycje firmy cechuje łatwość obsługi i duża skalowalność, dlatego nawet w przypadku, gdy chodzi o wyjątkowo rozbudowane lub rozproszone obiekty, zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa nie stanowi większego kłopotu. Budowa niezawodnych centrów nadzoru wizyjnego to w dzisiejszych czasach standard, ale wymaga użycia właściwych elementów, a wśród nich powinny znaleźć się zaawansowane technologicznie rejestratory monitoringu IP. ELEMIS DELTA Zakład Profesjonalnej Techniki Wizyjnej zajmuje się dostarczaniem profesjonalnych urządzeń i systemów pozwalających na dozorowanie danego obiektu czy terenu również wtedy, gdy nie można skorzystać z zasilania sieciowego. W takiej sytuacji stosuje rozwiązania fotowoltaiczne.

Rejestrator kamer IP obsługiwany jest dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu – bazuje na jego na wersji podstawowej lub ewentualnie zostaje uzupełniony o wariant opcjonalny, który otwiera drogę do realizacji dodatkowych zadań. System operacyjny rejestratorów oferowanych przez naszą Firmę umożliwia perfekcyjny odbiór i rejestrację obrazu z kamer, oraz proste zarządzanie nagraniami. Oprogramowanie rejestratora powinno wykazywać się sporą elastycznością, aby można było jak najsprawniej dostosować system monitoringu do potrzeb Klienta. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na to, by pozwalało wcieli w życie bieżące plany dotyczące ilości kamer. Jeżeli ma ich być stosunkowo dużo, wówczas niezbędne jest oprogramowanie, które zaprojektowane zostało w taki sposób, by sprawdzało się w instalacjach zawierających kilkadziesiąt czy nawet kilkaset kamer. Warto stawiać na propozycje, które uwzględniają częstą aktualizację aplikacji.

Monitoring IP należy dobrze przemyśleć w szczególności kwestie związane z jego wielkością, funkcjami, możliwościami itd. Wybór rejestratora lub rejestratorów kamer powinien wynikać z wyciągniętych wniosków i sporządzonego na ich podstawie projektu. Produkty oferowane przez naszą Firmę mogą znaleźć zastosowanie w domach, sklepach, biurach, magazynach, zakładach przemysłowych, na stacjach paliw, placach składowych itp. Natomiast aby zoptymalizować proces montażu monitoringu, najlepiej powierzyć tej firmie realizację całej usługi, tym bardziej, że pierwszy jej etap polega na przeprowadzeniu konsultacji i wizji lokalnej. Warto skontaktować się z nią również wtedy, gdy rozważa się modernizację lub rozbudowę istniejącego już systemu, co niewątpliwie będzie wymagało między innymi uwzględnienia kolejnych rejestratorów IP. Firma ELEMIS DELTA Zakład Profesjonalnej Techniki Wizyjne zapewnia pełne zaplecze sprzętowe oraz techniczne - Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami.